Od tragičara do junaka: Modeste donio bod Dortmundu protiv Bayerna (VIDEO)

Nogomet 08. okt 202220:54 0 komentara
REUTERS/Benjamin Westhoff

U derbiju devetog kola Bundeslige čuvenom Der Klassikeru Borussija Dortmund i Bayern odigrali su neriješeno 2:2

Bayern je imao kontrolu utakmice 74 minuta, a onda je sve to prosuo i ostao bez pobjede. Serija pobjeda u Der Klassikeru od osam uzastopnih u prvenstvenim duelima dva rivala je konačno prekinuta i Borussija je uspjela da dođe do boda.

Šampion je djelovao čak i bezopasnije u prvih pola sata. Bavarci su uputili prvi udarac u okvir gola tek u 33. minutu. Ali je to bio onaj pravi. Poslije sjajne akcije Sadija Manea i Jamala Musijale, ovaj drugi je proigrao na 17 metara Leona Goretzku, koji je milimetarski precizno po zemlji šutirao i savladao Alexandera Meyera za 1:0.

Tim rezultatom se otišlo na veliki odmor. Bayern je znatno agresivnije krenuo u drugo poluvrijeme. I takvo opredeljenje donijelo je rezultat. U 53. minutu Leroy Sane poslije izuzetno snažnog šuta donosi prednost od 2:0.

Ali ponovo se ispostavilo da je 2:0 najopasniji rezultat. Bayern je propustio još nekoliko odličnih prilika da dotuče rivala i to ga je skupo koštalo. U 74. minutu Moukoko koristi sjajno dodavanje Modestea, koji je ušao četiri minuta ranije i postaje najmlađi strijelac u historiji Der Klassikera. Modeste je već u 82. minutu mogao da donese remi Borussiji, ali je promašio iz nevjerovatne situacije, sa samo nekoliko metara bio je praktično neometan.

Ipak, pridošlica iz Kelna se izvukao. Bukvalno u posljednjim minuta uspio je da isprati centaršut izuzetno borbenog Schlotterbecka, koji je jedva spasio loptu da ne ode u gol-aut i glavom proturio loptu pored Neuera. Konačno je Borussija uspjela da prekine niz poraza i da ne dozvoli da se Bayern odvoji na tabeli.