Odlazi iz Napulja poslije 10 godina: Insigne strijelac u svom oproštajnom meču

Nogomet 15. maj 202218:07 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Fudbaleri Napolija savladali su Genou na domaćem terenu rezultatom 3:0 u utakmici 37. kola italijanske Serije A.

Domaćini su od starta meča igrali ofanzivno i do vodstva stigli u 32. minutu, kada je Viktor Osimhen glavom postigao gol.

U nastavku meča Napolitanci su nastavili u istom ritmu i postigli još dva gola. Strijelci su bili Insigne u 65. i Lobotka u 81. minutu.

Insigneu je ovo bio oproštajni gol na domaćem stadionu jer će poslije više od 10 godina napustiti Napoli i karijeru nastaviti u Torontu.

Napoli zauzima treću poziciju u Seriji A sa 76 bodova, dok je Genoa pretposljednja sa 28 bodova.

Nešto ranije u nedjeljom programu Sassuolo je u gostima savladao Bolognu 1:3.