Osveta Reala za mjesto u nokaut fazi, ispala Borussia Dortmund!

Nogomet 24. nov 202123:04 > 23:05 0 komentara
REUTERS/Gleb Garanich

Fudbaleri Real Madrida pobjedili su Sheriff u Tiraspolu rezultatom 3:0 i kolo prije kraja grupne faze obezbijedili plasman u osminu finala Lige prvaka.

Kraljevski klub se u prijestonici Moldavije revanširao Sheriffu za jedini poraz ove sezone u najjačem klupskom takmičenju Evrope, a zahvaljujući trijumfu Madriđana mjesto u nokaut fazi rezervisao je i Inter.

Ekipa Carla Ancelottija je kolo prije kraja lider grupe D sa 12 bodova, Inter ima dva manje i 7. decembra gostovaće na “Santijgo Bernabeu“ u meču koji će odlučivati o prvoj poziciji, Sheriff je sigurno treći sa šest bodova i takmičenje će nastaviti u nokaut fazi Lige Evrope, dok je Shakhtar posljednji sa bodom.

Real je poveo golom Davida Alabe iz slobodnog udarca u 30. minutu, a u nadoknadi je prepel pogodak postigao Toni Kroos. Njemački reprezentativac je sa ivice šesnaesterca plasirao loptu u gornji lijevi ugao gola moldavske ekipe.

Konačan rezultat postavio je Karim Benzema u 56. minutu. Francuzu je to bio peti pogodak u isto toliko utakmica Lige šampiona uz asistenciju.

Real u posljednjem kolu dočekuje Inter, a Sheriff gostuje u Ukrajini.

Sporting je u Lisabonu u direktnom okršaju za plasman u doigravanje ubjedljivo savladao Borussiju Dortmund 3:1.

Portugalski prvak je obezbijedio drugu poziciju u grupi C jer ima tri boda više i bolji međusobni skor od “Milionera“ (u Dortmundu je bilo 1:0 za domaće).

Dvostruki strijelac za Sporting bio je Pedro Goncalves u 30. i 39. minutu. Dvadesettrogodišnji Portugalac je u tri meča Lige šampiona postigao četiri pogotka.

Dortmund je u 74. minutu ostao sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio Emre Can, a ubrzo je domaći tim po treći put matirao Gregora Kobela.

Pedro Goncavles u 81. minutu nije realizovao jedanaesterac, ali se ekspresno iskupio i asistirao Poru za 3:0. Počasni gol za Borusiju u nadoknadi je postigao Doniyel Malen.

Portugalci u posljednjem kolu gostuju Ajaxu, koji je prvi sa svih 15 bodova, dok Dortmund, koji će takmičenje nastaviti u plej-ofu Lige Evrope, dočekuje Bešiktaš.