Palmeiras nakon drame izbacio River Plate i izborio finale Cope Libertadores

Nogomet 13. jan 202109:08 > 09:09 0 komentara

Brazilski velikan Palmeiras prvi je finalist Cope Libertadores (južnoamerička Liga prvaka), iako je sinoć na svom terenu u Sao Paulu poražen od River Platea rezultatom 2:0.

Brazilci su neočekivano u prvom susretu u Buenos Airesu slavili rezultatom 3:0 i sinoć su, iako su poraženi rezultatom 2:0, izborili mjesto u finalu.

River je poveo u 29. minuti golom Roberta Rojasa, a na 2:0 je u 44. minuti povećao Borre. Činilo se kako je River na početku drugog dijela uspio doći do trećeg gola i izjednačenja u ukupnom rezultatu, ali je pogodak koji je postigao Montiel nakon konsutlacija s VAR sobom poništio sudija Ostojić.

River je potom ostao sa deset igrača nakon što je u 73. minuti susreta drugi žuti karton dobio strijelac prvog pogotka – Rojas.

U drugom polufinalnom susretu večeras će (23:15) snage odmjeriti Santos i Boca Juniors. Prvi susret odigran u Buenos Airesu završen je bez pogodaka (0:0).