Partizan nije uspio da pobijedi Čehe, morat će u baraž Lige Konferencija

Nogomet 03. nov 202223:13 0 komentara
REUTERS/Marko Djurica

Fudbaleri Partizana morat će u baraž za osminu finala UEFA Lige konferencije pošto su na stadionu u Humskoj odigrali samo neriješeno 1:1 sa ekipom Slovacko u posljednjem kolu grupa D najmalđeg evropskog takmičenja.

Poveo je Partizan golom Natcha sa bijele tačke u 41. minuti, ali je Mihailik donio bod gostima.

U drugoj utakmicu u grupi između Kelna i Nice također je bilo neriješeno, pa je prvo mjesto u grupi pripalo ekipi iz Francuske.

Belgijski Anderlehct plasirao se u nokaut fazu Lige Konferencije, savladavši u direktnom okršaju za drugo mjesto u grupi B Silkeborg sa 2:0.

Tim iz Brisela slavio je na gostovanju u Danskoj 2:0, strijelci su bili Refaelov u 20. minutu i Raman u nadoknadi.

West Ham je zauzeo prvo mjesto u pomenutoj grupi sa 13 bodova, u posljednjem kolu savladana je rumunska Steaua u Bukureštu sa 3:0, uz dva gola Fornalsa.

Lech je u grupi C zahvaljujući pobedi nad Villarealom 3:0 završio kao drugi, pa je Hapoelu Ber Shevi ubjedljiva pobjeda nad Austrijom (4:0) bila nedovoljna.

Dva gola za klub iz Poljske postigao je Skoras. Villarealu je ovo bio prvi poraz, ali su ubjedljivo prvi u grupi.

Žrijeb osmine finale je 7. novembra, a utakmice 16. i 23. februara sljedeće godine.