Partizan poražen i u revanšu od Feyenoorda, Saničaninu 90 minuta

Nogomet 17. mar 202223:19 0 komentara
Olaf Kraak / ANP / AFP

Poznati su svi učesnici 1/4 finala UEFA-ine Lige Konferencija, a prolaz dalje nakon večerašnjih revanš mečeva 1/8 finala izborili su Roma, Feyenoord, PAOK i Slavia Prag.

Feyenoord je nakon 5:2 iz Beograda, večeras bio bolji od Partizana sa 3:1.

Poveli su domaćini preko Dessersa u 45. minuti, da bi rezultat u 59. udvostručio Nelson.

Ricardo Gomes u 61. minuti sjajnim golom smanjuje prednost domaćina, ali je Linssen u 90. postavio konačan rezultat.

Bh. reprezentativac Siniša Saničanin je odigrao cijeli meč za Partizan.

Roma je nakon 1:0 iz prvog susreta večeras strijepila do posljednje minute, a prolaz im je donio Tammy Abraham u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Prethodno je Wittek doveo goste u prednost u 62. nakon asistencije Dase. Prijetili su gosti u nekoliko navrata veoma ozbiljno, ali je Vučicu produžetaka i dodatnih problema spasio engleski napadač u samom finišu susreta nakon dodavanja Karsdorpa.

REUTERS/Alberto Lingria

Tako se ekipa Josea Mourinha sa ukupnih 2:1 plasirala dalje.

Slavia Prag je sa 4:3 poražena u gostima od LASK-a, ali je zbog pobjede u prvom susretu od 1:4 izborila prolaz dalje sa ukupnim rezultatom 7:5.

Poveli su fudbaleri iz Praga u 24. minuti preko Olayinke, ali je Wiesinger u 36. donio poravnanje domaćinu.

Ipak, samo minut kasnije Bah ponovo dovodi goste u prednost.

Sor u 62. postiže i treći gol za goste, ali je crveni karton Ousoua dao krila austrijskoj ekipi.

Wieseniger je u 76. pogodio za 2:3, da bi Gruber i Schmidt u posljednjim minutama donijeli preokret i pobjedu LASK-u.

REUTERS/Lisa Leutner

Grčki PAOK je sa 2:1 savladao u gostima Gent i tako ovjerio minimalnu pobjedu iz prvog susreta.

Za goste su pogađali Crespo i Augusto, da bi jedini gol za Gent postigao Depoitre.