Partizan slavio na Kipru, Roma deklasirala CSKA

Nogomet 16. sep 202122:54 0 komentara
REUTERS/Yiannis Kourtoglou

Večerašnjim mečevima kompletirano je prvo kolo u novoosnovanom takmičenju pod okriljem UEFA-e Konferencijskoj ligi.

Roma je kod kuće bila bolja od CSKA iz Sofije rezultatom 5-1. Nisu stvari najbolje počele za ekipu Josea Mourinha jer je Carey doveo goste u vodstvo već u desetoj minuti susreta.

Ipak, Roma je pokazala da je kvalitetniji tim, a do poravnanja stižu u 38. minuti preko Lorenza Pellegrinia. U samom finišu susreta El Shaarawy na asistenciju Shomurodova pogađa za poravnanje, dok rezultat na 3-1 svojim drugim golom povisio Pellegrini. U listu strijelaca upisao se i Gianluca Mancini koji je pogodio u 82. minuti susreta, da bi konačan rezultat dvije minute kasnije postavio Tammy Abraham.

I beogradski Partizan je u novoj evropskoj sezoni krenuo pobjedom. Crno-bijeli tim je bio bolji u gostima od grčkog Anarthosisa sa 2-0. Strijelci za tim Aleksandra Stanojevića bili su Menig i Gomes.

Randers i AZ Alkmaar su gledateljima u Danskoj priredili sjajnu predstavu, a rezultat je na kraju glasio 2-2, dok je Bodo/Glimt bio uvjerljiv protiv Zorye sa 3-1.