Partizan slavio u Kelnu: Potencijalni bh. reprezentativac igrao, Saničanin klupa

Nogomet 06. okt 202223:33 > 23:33 0 komentara
REUTERS/Benjamin Westhoff

Fudbaleri Partizana pobijedili su ekipu Kelna sa 1:0 na Rhein Energie stadionu u meču trećeg kola D grupe UEFA Lige konferencije.

Bh. reprezentativac Siniša Saničanin odgledao je sa Partizanove klupe ovaj meč, a s druge strane potencijalni Zmaj u dresu Kelna Denis Huseinbašić  igrao je do 63. minute.

Ovom pobjedom izabranici Gordana Petrića preuzeli su prvo mjesto na tabeli sa istim brojem bodova kao i Nice-a (pet).

Odlično su crno-bijeli počeli meč. Poveli su već u devetom minutu pogotkom Svetozara Markovića. Slobodan udarac izveo je Bibras Natcho, a defanzivac Partizana odlično skočio i udarcem glavom matirao odbranu Kelna.

Domaći tim je nakon toga imao mnogo više od igre, napadao, vršio pritisak na posljednju liniju crno-belih, ali su defanzivci Partizana uspješno odolijevali svim napadima. Najbolju priliku za izjednačenje u prvom poluvremenu imao je Sargis Adamyan, ali je u iz dobre pozicije u 23. minutu pogodio prečku.

S druge strane i Urošević je u finišu prvog poluvremena mogao da duplira prednost, ali nije imao sreće, pogodio je stativu.

U drugom poluvremenu igrači Kelna su još više pojačali tempo, pogotovo u prvih 20-tak minuta u nastavku. Međutim, to je otvorilo više prostora za napadače Partizana, pa su Holanđanin Menig i novajlija Pavlović u dva minuta imali dvije sjajne šanse, ali je golman domaćeg tima Schwabe oba puta odlično intervenisao.

Do kraja meča ponovo su njemački fudbaleri napadali, ali je uprkos brojnim napadima Kelna opet najoblju šansu imao Partizan, odnosno Andrade, koji se obrukao u 91. minutu. Dobio je loptu od Ricarda i izašao sam ispred golmana Kelna, ali je šutirao pravo u njega.

Srećom, to nije koštalo crno-bijele iako je španski sudija produžio meč čak sedam minuta.

Ujedno, ovo je potpun revanš Partizana za težak poraz u Kelnu davne 1974. godine kada su u trećem kolu Kupa UEFA poraženi sa 5:0 i eliminisani iz daljeg takmičenja.

Novi meč dva tima slijedi već za nedjelju dana u Beogradu.