Penal, poništen gol… Brighton na kraju jedva uzeo bod (VIDEO)

Nogomet 14. jan 202223:04 0 komentara

Fudbaleri Brightona i Crystal Palacea remizirali su 1:1 u 22. kolu Premier lige.

Orlovi su došli do prednosti u 69. minutu preko Connora Gallaghera, iz jedinog šuta u okvir gola na meču, i do finiša je djelovalo da će im to biti dovoljno za tri boda.

Ipak, u 87. minutu im je sreća okrenula leđa. Joachim Andersen je nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu za konačan rezultat.

Uprkos tome što su tek u završnici došli do boda, Galebovi ne mogu da budu zadovoljni konačnim ishodom.

Bili su znatno bolji tokom svih 90 minuta, imali veći posjed i stvorili veliki broj prilika, ali im je nedostajalo preciznosti pred protivničkim golom.

Najbolju šansu da dođu do pogotka propustili su u 38. minutu kad je Pascal Gross promašio penal. Tri minuta kasnije Neil Maupay je uspio da zatrese mrežu, međutim, pogodak nije priznat zbog prekršaja.

Tim Grahama Pottera je osmi na tabeli sa 28 bodova. U sljedećem kolu čeka Chelsea 18. januara.

Sastav Patricka Vieire je 11. sa 24, a pred njim je meč sa Liverpoolom kod kuće 23. januara.