Perfektan start Dortmunda, tinejdžeri režirali preokret

Nogomet 12. aug 202222:28 0 komentara
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Dortmund bio na pragu poraza u Freiburgu, ali je sa dva gola rezervista uspio da preokrene i ostvari drugi trijumf u dva meča Bundeslige.

Dortmund je sjajno počeo novu sezonu, poslije minimalnog trijumfa protiv Leverkusena (1:0), “milioneri” su slavili i u Baden-Virtembergu, na “Europa park” stadionu protiv Freiburga – 3:1.

Sredinom prvog poluvremena oba tima su imali po jednu odličnu priliku. Najprije Dortmund, ali je u 22. minutu sjajan udarac Modestea iz prve odbranio Fleken. Samo minut kasnije, mogli su domaći do gola, ali je Szallai bio zamalo neprecizan.

U 35. minutu Freiburg je poveo. Ginter je odlično uposlio Gregoricsa, koji je sjajno startovao u novom klubu, u dvije utakmice Bundeslige postigao je dva gola.

Ali, finiš i nekoliko grešaka skupo su koštale domaćina. Ispostavilo se da je šef struke “Milionera” Edin Terzić napravio fantastične izmjene, ali imao je njegov tim i dosta sreće.

Najprije je u 77. minutu rezervista Gitens šutirao sa skoro 25 metara, a golman Fleke je neshvatljivo loše intervenisao, umjesto da izbije loptu u polje ili preko gola, ona je odsjela u njegovoj mreži.

Samo sedam minuta kasnije posle sjajnog dodavanja Brantda pogodio je i Moukoko, odbrana Freiburga bila je nemoćna kod sjajne akcije gostiju.

Zanimljivo, golove za Dortmund postigli su momci koji imaju 18, odnosno 17 godina! U 88. minutu prelijep pogodak Wolfa, također momka koji nije bio među starterima u ovom duelu.