Peterda Orlova u posljednjoj provjeri pred Katar (VIDEO)

Nogomet 18. nov 202218:42 0 komentara
Fudbalski savez Srbije

Fudbalska reprezentacija Srbije slavila je u generalnoj probi za Svjetsko prvenstvo u Kataru protiv Bahreina 5:1.

Orlovi su ostvarili oba cilja koja su zacrtali pred prijateljsku utakmicu protiv Bahreina. Došli su do pobjede i sačuvali sve igrače. Može se letimičnim pogledom na rezultat reći da su ovaj meč odradili sa pola snage, ali nije bilo baš tako.

Selektor Stojković se odlučio da krene sa samo jednim špicem Lukom Jovićem. Mitrović zbog povrede nije ni bio u kombinaciji, dok je Vlahović iz predostrožnosti ostao na klupi. U prvom poluvremenu Bahrein je dobro parirao favorizovanom protivniku, ali je Srbija ipak prva došla do gola. Sjajno je slobodan udarac sa 20 metara izveo Dušan Tadić i u sedmom minutu Orlovi su poveli.

Ipak, domaćin je uzvratio i u 15. minutu stigao do izjednačenja. Tome je prethodio prekršaj Stefana Mitrovića u kaznenom prostoru, a penal je sigurno realizovao Yusuf Hilal. Ali i u tom prvom poluvremenu, u kom su domaći zaista bili solidni, Orlovi su bili konkretniji i imali odlične prilike, prvenstveno preko Ilića i Jovića.

U drugom poluvremenu druga priča. Ušli su Vlahović i Lazović, Srbija zaigrala sa dva špica i već je bila opasnija. Rezultat toga bila su dva gola u dva minuta. Prvo je Tadić u 51. minutu drugim golom krunisao asistenciju Vlahovića, a potom se kapiten revanširao asu Juventusa za 3:1. Do kraja Srbija je imala još prilika, čak je i Jović pogodio prečku.

Rezultat se ipak promijenio još dva puta. U 86. minutu Mladenović je sjajno centrirao a Đuričić se samo poklonio i glavom zatresao mrežu. A onda tri minuta kasnije akcija dvojice špiceva. Vlahović je asistirao, a Luka Jović se konačno upisao u strijelce, za 10. gol u reprezentaciji. Sasvim pristojna predstava Srbije i razlog za umjereni optimizam pred premijeru sa Brazilom.