Pjanić asistent u porazu Besiktasa, City deklasirao Club Brugge

Nogomet 19. okt 202120:41 0 komentara
REUTERS/Murad Sezer

Fudbaleri Besiktasa poraženi su u trećem kolu grupne faze UEFA-ine Lige prvaka od Sportinga rezultatom 4-1, dok je City deklasirao Club Brugge sa visokih 5-1

Ekipa Sportinga povela je u 15. minuti susreta. Inacio je izveo veoma dobar korner, a Coates nadvisio odbranu Besiktasa za vodstvo svoj ekipe.

Ipak, reprezentativac Bosne i Hercegovien devet minuta kasnije izvodi udarac iz ugla, najviši u skoku je Larin koji pogađa za erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Međutim nije dugo trajalo slavlje domaćih navijača. Samo tri minute kasnije, tačnije u 27. minuti susreta gotovo preslikana situacija kao kod prvog pogotka. Ovoga puta je Paulinho izveo korner, Coates ponovo najviši u skoku za drugi pogodak na susretu.

U finišu prvog poluvremena pogodio je i Pablo Sarabia u 44. minuti susreta sa bijele tačke. Prethodno je Domagoj Vida igrao rukom u šesnaestercu, a Vinčić nakon asistencije VAR-a pokazao na penal.

Konačan rezultat postavio je Brazilac Paulinho u 89. minuti susreta.

Miralem Pjanić je odigrao čitav susret za Besiktas koji nakon tri kola zauzima posljednju poziciju na tabeli grupe C bez osvojenih bodova, dok je Sporting treći sa tri upisana boda.

City deklasirao u gostima Club Brugge

Manchester City je nakon poraza u prošlom kolu večeras bio uvjerljiv protiv Club Bruggea sa 5-1.

Goste je u vodstvo doveo Joao Cancelo u 30. minuti susreta na asistenciju Fodena. Mladi Englez se nakon asistencije u 43. minuti upisao i u listu strijelaca. Bio je siguran realizator najstrožije kazne.

Nastavio je City sa napadima i u drugom poluvremenu. Najprije je Walker u 53. minuti pogodio za 3-1, a mladi Cristian Palmer u 67. minuti povećava ma 4-1.

Vanaken u 81. minuti postiže gol za Brugge, ali je Riyad Mahrez samo tri minute kasnije postigao i peti gol za Građane.

Manchester City nakon tri odigrana kola trenutno zauzima vodeću poziciju na tabeli grupe A sa 6 bodova, Club Brugge je trećeplasirani sa četiri osvojena boda.

UEFA Liga prvaka – 3. kolo:

Grupa A:

Club Brugge 1-5 Manchester City (Vanaken / Cancelo, Foden, Walker, Palmer, Mahrez)