Pjaniću 90 minuta u paklenom turskom derbiju

Nogomet 19. dec 202120:10 > 20:37 0 komentara
Facebook Besiktas

Veliki istanbulski derbi Fenerbahcea i Bešiktaša završen je bez pobjednika. Iako je dva puta gubila, ekipa bh. reprezentativca Miralem Pjanića, koji je proveo svih 90 minuta na terenu, uspjela je osvojiti na kraju jedan bod.

Mesut Ozil je u 14. minuti zabio gol iz penala i doveo u vodstvo Fenerbahce. Brzo stiže odgovor Bešiktaša, jer su domaći imali prednost samo 11 minuta, kada Josef donosi izjednačenja crno-bijelim.

Ipak ponovo stiže odgovor ekipe Vitora Pereire. Berisha pogađa mrežu Ersina Destanoglua za 2-1 nakon velike greške defanzivca gostiju Domagoja Vide. Josef u 59. minuti svojim drugim golom na utakmicia poslije asistencije Ridvana Yilmaza osigurava bod svojoj ekipi.

Podjelom bodova Fenerbahce je ostao na petom mjestu s 28 bodova, dok je Besiktas sada deveti s 25 bodova.