Pjaniću prvi trofej sa turskim timom: Besiktasu pripao Superkup

Nogomet 05. jan 202221:34 0 komentara
Besiktas

Fudbaleri Besiktasa osvojili su turski Superkup nakon što su u velikom finalu nakon boljeg izvođenja penala savladali Antalyaspor. Regularni dio susreta završen je 1:1. Susret je odigran u Dohi na stadionu Ahmed bin Ali Stadium.

Besiktas je u prvom poluvremenu bio mnogo bolji rival, a do prednosti su stigli u 33. minuti susreta preko Hutchinsona.

Na poluvremenu je trener Antalyaspora izvršio ofanzivnu izmjenu i na teren poslao Mukairua. Odmah je Antalyaspor zaigrao ofanzivnije, a poravnanje je stiglo u 74. minuti susreta. Ponovo je strijelac bio Hutchinson, ali na njegovu žalost ovoga puta je pogodio svoju mrežu.

Miralem Pjanić je igru napusio u 68. minuti kada ga je zamijenio Meras,

Kako se do kraja regularnog dijela, pa ni nakon dodatnih 30 minuta rezultat nije mijenjao, pristupilo se izvođenju penala.

PENALI:
  1. serija: Antalya je izvela prvi penal i to Vural koji je bio siguran, Prvi za Besiktas je šutirao Alex Teixeira i to veoma precizno.
  2. serija: Mladi Mustafa Edilman je šutirao drugi za Antalyju, a njegov šut je obranio Ersin Detanoglou. Za Besiktas je drugi šutirao Batshuayji, veoma sigurno poput Teiceire.
  3. serija: Ozmert je šutirao za Antalyu i  loptu poslao u rašlje. Hutchinson je preuzeo odgovornost treći, te je bio veoma siguran.
  4. serija: Nizozemac Floranos je otvorio ovu seriju, ali je pritisak bio prevelik pa je pogodio prečku. Domagoj Vida je donio veliku pobjedu Besiktasu i vrijedan trofej.

Za Besiktas je ovo bio drugi trofej Superkupa Turske.