PL BiH: Borac pobijedio Sarajevo i ostavio Bordo tim bez trećeg mjesta

Nogomet 30. apr 202218:56 > 01. maj 2022 01:13 0 komentara
Nikola Kulaga

Fudbaleri Borca pobijedili su 1:0 Sarajevo u Banjaluci i pobjegli 10 bodova Bordo timu, te time najverovatnije osigurali kvalifikacije za evropska takmičenja. Sarajevu preostaje finale Kupa BiH protiv Veleža da se domogne Evrope.

Tražili su igrači Sarajeva faul nad Danijelom Avramovskim kada se igrala 33. minuta susreta, ali sudija Bilbija nije prekinuo igru.

Nakon toga u nastavku akcije, fudbaleri Borca nisu izbacili loptu iz igre, a Jovo Lukić u 16-tercu Sarajeva iz drugog pokušaja uspjeva šutirati prema golu Dizdarevića, a golmana Sarajeva poslije šuta, lopta od stative pogađa u leđa i završava u mreži Bordo tima.

Prije toga dvije dobre prilike imala je domaći tim preko Lukića i Vušurovića. A odgovorili su fudbaleri Aleksandra Vasoskog preko Dala Varešanovića, ali njegov lob odbranio je Ćetković.

Još jednu šansu za Sarajevo do kraja prvih 45 minuta imao je Avramovski, ali je odlično odbranio Ćetković..

Imali su fudbaleri sa Koševa još dvije dobre prilike preko Kapića i Ahmetovića ali je ostalo 1:0.

Porazom u Banjaluci Sarajlije su izgubile priliku za treće mjesto, sada im Borac bježi 10 bodova na drugom mjestu sa 49, koliko ima i treća Tuzla City koje ima utakmicu manje, koju će odigrati večeras meč protiv Želje u Tuzli.

Naredno kolo Sarajevo dočekuje Radnik, a Borac će igrati još jedan derbi na Grbavici sa Željom.