PL BiH: Borac prekinuo niz od 14 vezanih pobjeda Zrinjskog

Nogomet 09. apr 202219:43 > 21:51 0 komentara
FK Borac Banja Luka

Fudbaleri Borca i Zrinjskog remizirali su 1:1 na Gradskom stadionu u Banja Luci u meču 32. kola Premijer lige BiH.

Poveli su Banjalučani preko Jove Lukića u 18. minuti, kada je napadač Borca iskoristio lošu reakciju odbrane Zrinjskog i matirao Josipa Čondirća. Lukiće je to bio 6. gol u sezoni.

Izjednačio je tim iz Mostara nakon samo sedam minuta. Ivan Jukić je loše šutirao, ali je Nikola Ćetković loše reagovao na golu Borca i to je bilo 1:1.

Jukić je mogao postići i drugi gol na meču, u finišu prvog poluvremena, ali je stativa spasila tim Tomislava Ivkovića.

#social-embed_1

Drugih 45 minuta Zrinjski je bio bolja ekipa na terenu, ali je ostalo 1:1.

Ekipa iz Banja Luke napravila je samo tri prekršaja na ovom susretu, dok su Mostarci faulirali protivnike u 22 navrata.

Zrinjski je i dalje ubjedljivo prvi sa +19 u odnosu na Tuzlu, Borac je treći sa 42 boda.

Naredno kolo Borac gostuje Tuzla Cityju, a Plemići dočekuju Sarajevo.