PL BiH: City i Željo razočarali u utakmici bez golova na Tušnju

Nogomet 30. apr 202220:54 0 komentara

Tuzla City i Željezničar odigrali su 0:0 u pretposljednjoj utakmici 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Tuzla City i Željezničar razočarali su poslije prvih 45 minuta. Ni jedna ni druga ekipa nisu kreirale nijednu opasnu priliku pred golovima Bendera i Fejzića i prvo poluvrijeme završeno je 0:0.

Navijači Željezničara ušli su na tribine stadiona Tušanj, tek u 60. minuti, dakle sat vremena nakon početka meča Cityja i Želje.

U posljednjih 20 minuta meča, tri prilike za pobjedu imao je Željezničar. Prvo nakon centaršuta Resića prema Zecu, dobra intervencija Fejzića. Zatim šut glavom Cocalića koji sa gol linije Cityja izbacuje Morris. I Mekić je u sudijskoj nadoknadi imao dobru priliku, ali ostalo je 0:0.

Nakon ovog remija Tuzlaci su drugoplasirana ekipa bh. šampionata sa 50 bodova, jedan više od banjalučkog Borca. Željezničar je ostao na poziciji broj 5. Plavi poslije 11. remija sezone imaju 38 bodova.

Željo će 7. maja igrati derbi 29. kola protiv Borca na Grbavici, a City ide na Pecaru u goste Širokom.