PL BiH: Minimalac Veleža u derbiju, Leotar osigurao opstanak

Nogomet 14. maj 202219:42 0 komentara
FK Velež Mostar

Velež i Leotar upisali su pobjede na domaćin terenima u 31. kolu Premijer lige BiH.

Gol vrijedan tri boda ekipi Feđe Dudića donio je pogotkom iz 59. minute Nermin Haskić protiv Tuzla Cityja. Velež je poslije ove pobjede prestigao Željezničar i sada su Rođeni peti sa 41 bodom. Dva više ali i dvije utakmice više od Želje. Mostarcima su preostala dva meča do kraja sezone. Protiv Borac u Banjaluci i Sarajeva u Mostaru.

Prije ta dva meča Velež igra 19. maja finale Kupa BiH.

S druge strane Tuzlaci su drugi na tabeli PL BiH sa 53 boda. City do kraja prvenstava ima odigrati još tri meča. Prvo gostuju Širokom, pa dočekuju Posušje, a u zadnjem kolu idu u Trebinje Leotaru.

A upravo je Leotar današnjom pobjedom 2:0 protiv Rudara i matematički obezbijedio opstanak u PL BiH. Ekipa sa Polica morala je čekati završnicu i posljednjih 15 minuta da riješi pitanje pobjednika.

Prvo je Dujaković pogodio mrežu Rudara u 76. minuti, a onda i Krstovski sa bijele tačke potvrdio opastanak Leotara u društvu najboljih.

Leotar je sada 8. sa 33 boda, a Rudar 11. sa 26. Prijedorčani imaju tri boda manje i utakmicu više od Slobode, sa kojom će se do kraja boriti za grčeviti opastanak.