PL BiH: Peti vezani poraz Slobode, Velež odnio tri boda sa Tušnja

Nogomet 10. apr 202218:54 > 19:05 0 komentara
FK Sloboda Tuzla

Fudbaleri Veleža savladali su Slobodu u Tuzli 1:2 u pretposljednjoj utakmici 25. kola Premijer lige BiH.

Ekipa Feđe Dudića nalazi se u odličnom ritmu i vezali su treću pobjedu u nizu. Nakon trijumfa nad  Širokim u ligi i Tuzla Cityjem u Kupu BiH, ostvarili su sigurnu pobjedu na stadionu Tušanj protiv Tuzle.

Za Rođene su pogađali Arman Džanković u 29. i Mehmed Ćosić u 76. minuti. Sve što su uspjeli igrači Slobode je gol Emira Jusića iz 93. minute.

Sloboda se nalazi u crnoj seriji od pet uzastopnih poraza i nalazi se na osmoj poziciji, samo pet bodova iznad zone ispadanja, a do kraja prvenstva je ostalo još osam kola.

Velež je na sedmoj poziciji sa 30 bodova.

Naredno kolo Velež gostuje Radniku, a Sloboda ide Posušju.