PL BiH: Radnik i Posušje bez golova u Bijeljini

Nogomet 30. apr 202216:55 0 komentara
N1

Fudbaleri Radnika i Posušja remizirali su 0:0 u 28. kolu Premijer lige BiH. Domaći su bili bliže pobjedi, ali nisu iskoristili svoje šanse i ostaju fenjeraš lige.

Radnik je prvi zaprijetio na otvaranju meča u 11. minuti. Pavle Sušić je šutirao, golman Dinko Horkaš brani njegov udarac, a na odbijenu loptu natrčava Sadik Šrkijelj i šutira preko gola.

Odgovorilo je Posušje poslije pola sata igre. Napadač gostiju Ivan Bešlić našao se sam u gol poziciju, pred golom Radnika, ali njegovog udarac glavom odlazi pored desne stative golmana domaćina Azira Muminovića.

Drugo poluvrijeme počelo je identično kao i prvo. Đorđe Pantelić izašao je jedan na jedan na golmana Horkaša, krenuo u dribling, ali dobro postavljeni golman Posušja bio je siguran i oduzeo fudbaleru Radnika loptu.

Meč u Bijeljini na kraju je završen bez pogodaka.

Radnik je i dalje posljednjeplasirana ekipa lige sa 22 boda, Posušje je u sigurnoj zoni na 9. mjestu sa 26. Naredno kolo 7. maja Radnik gostuje Sarajevu, a Posušje na Mokrom Docu dočekuje Leotar.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad.