PL BiH: Remi u tuzlanskom derbiju, Sarajevo sigurno u Trebinju

Nogomet 26. feb 202215:07 > 15:10 0 komentara
fksloboda.ba

Sloboda i Tuzla City podijelili su bodove na Tušnju u gradskom derbiju, a Sarajevo je ostvarilo sigurnu pobjedu protiv Leotara u utakmicama 20. kola Premijer Lige Bosne i Hercegovine.

Fedor Predragović doveo je Slobodu u vodstvo u 36. minuti igre, a bod ekipi Husrefa Musemića golom iz 49. minute obezbijedio je Mirzad Mehanović.

City je ostao na drugom mjestu sa 37 bodova i utakmicom više od Zrinjskog. Mostarci imaju 48 bodova. Tim iz Rudarske 2 je na sedmoj poziciji sa 25 osvojenih bodova.

Naredno kolo petog marta Sloboda ide u Posušje, a Tuzla City igra domaću utakmicu protiv Širokog Brijega.

U drugom meču dana Sarajevo je upisalo sigurno pobjedu na Policama protiv Leotara sa 0:2. Momčad Aleksandra Vasoskog riješila je pitanje pobjednika za prvih 13 minuta meča. Asmir Suljić pogodio je u prvom i Držaen Bagarić u 13. minuti susreta.

Bordo tim je na četvrtom mjestu sa 31 bodom, a Leotar na 11. predzadnjem mejstu sa svega 16. Naredno kolo Sarajevo igra najveći bh. derbi na Grbavici protiv Željezničara, a Trebinjci gostuju Rudaru iz Prijedora.