PL BiH: Sarajevo sa igračem manje deklasiralo Posušje

Nogomet 20. mar 202214:57 > 15:16 0 komentara
FK Sarajevo

Fudableri Sarajeva deklasirali su Posušje sa 6:0 u 23. kolu Premijer lige BiH na stadionu Asim Ferhatović Hase. Tim sa Koševa postigao je čak pet golova sa igračem manje.

Mrežu Dinke Horkaša načeo je Dal Varešanović u 24. minuti. Samo tri minute kasnije Bordo tim ostao je sa igračem manje, jer je direktan crveni karton zaradio Amer Dupovac.

Isključenje defanzivca Sarajeva kao da je dalo vjetar u leđa njegovim saigračima koji su samo do kraja prvog dijela postigli još dva gola.

Dal Varešanović pogodio je drugi put na meču u 29. minuti, a samo šest minuta kasnije Anel Hebibović pogađa za 3:0.

Izabranici Aleksandra Vasoskog nastavili su i u drugom poluvremenu tamo gdje su stali u prvom.

Darko Lazić pogodio je za 4-0 nakon sedam minuta igre u drugom dijelu. Hamza Ćataković upisao se u strijelce u 67. minuti za velikih 5-0. A Asmir Suljić zaokružio je veliku pobjedu Sarajeva sa igračem manje.

Sarajevo je ostalo na četvrtom mjestu sa 35 bodova, dva manje u odnosu na Borac koji ima i utakmicu manje. Posušje je deseti tim lige sa 20 bodova.

Naredno kolo obje ekipe igraju 2. aprila. Posušje dočekuje Željezničar na Mokrom Docu, a Sarajevo ide u goste Leotaru.