PL BiH: Željezničar u zadnjim sekundama pobijedio Velež

Nogomet 20. mar 202221:03 0 komentara

Fudbaleri Željezničara savladali su Velež sa 1:0 u 23. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Gosti iz Hercegovine odigrali su prvo poluvrijeme mnogo bolje, ali se Željezničar “probudio” u drugom i preuzeo terensku inicijativu.

Edis Mulalić napravio je ispostaviće se ključni potez, kada je uveo u 56. minuti Omara Beću i Ermina Zeca umjesto Armina Hodžića i Samira Bekrića i upravo rezervisti Željezničara riješili su pobjednika u 92. minuti utakmice.

Zec je glavom spustio loptu za Beću, a mladi veznjak Željezničara se oslobodio Radovca i Hasanovića i pogodio rašlje gola Jovičića.

Bila je ovo osma pobjeda sezona za Želju i sada se Plavi nalaze na 5. mjestu sa 33 boda. Rođenim je ovo bio treći vezani poraz u ligi i ostali su na poziciji broj 8 sa 24 boda.

I jedni i drugi naredno kolo igraju 2. aprila. Željezničar će u goste Posušju, a Velež igra na domaćem terenu hercegovački derbi sa Širokim Brijegom.