PL BiH: Zrinjski raspucan i ubjedljiv protiv Igmana, bez golova u Trebinju

Nogomet 18. sep 202218:52 0 komentara
HŠK Zrinjski Mostar

U prve dvije utakmice 11. kola nedjeljnom programa Premijer lige BiH, Zrinjski je slavio ubjedljivu pobjedu protiv Igmana sa 4:0, a Leotar i Sloboda remizirali su u Trebinju bez golova.

Aktuelne prvaka Bosne i Hercegovine protiv novajlije iz Konjica u prednost je u finišu prvog dijela doveo Mario Ćuže, igrala se 37. minuta kada je matirao Miću Vukanovića.

Samo 20 minuta bilo je dovoljno ekipi Sergeja Jakirovića da riješi sve dileme o pobjedniku. Jakvioljević je pogodio u 48. za 2:0, zatim Bilbija u 59. povisio na 3:0, a konačnih 4:0 djelo je Jukića iz 64. minute.

Zrinjski je sada peti sa 15 bodova, dva manje ali i tri utakmice manje od vodećeg Borca. Mostarci u narednom kolu poslije reprezentativne pauze dočekuju Slobodu. Igman 1. oktobra ide Širokom Brijegu.

Debi na klupi Leotara Marko Maksimović nije iskoristio za prva tri boda. Utakmicu je završena bez golova. Tim sa Polica je tako prekinuo crnu seriju od tri poraza, a tuzlanska ekipa vezala je tri remija.

Od 19 sati igraju se još dva meča 11. kola, a sastaju se: Željezničar-Sloga i Široki-Posušje.

Sutra od 18 sati u Gabeli Velež dočekuje Sarajevo.