Plavi slavili i u drugoj pripremnoj utakmici: Mekić presudio Bratstvu

Nogomet 02. feb 202216:44 > 16:46 0 komentara

Fudbaleri Željezničara savladali su u prijateljskom susretu odigranom u Konjicu ekipu Bratstva sa 1:0, a gol odluke postigao je Nedim Mekić.

Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka, a Plavi su imali nekoliko dobrih prilika.

Na samom otvaranju susreta pokušao je Samir Bekrić, da bi nakon toga golman Bratstva odbranio udarac Ševkije Resića. Pokušao je i kapiten Kosorić, ali je golman Mustačević bio siguran na golu.

U drugom poluvremenu ponovo je pokušao Bekrić, a zatim i Mekić, međutim mreža je mirovala.

Ipak, Mekić je u 55. minuti uspio da savlada golmana Bratstva. Bekrić je odigrao povratni pas za vezistu plavih koji prizemnim udarcem pogađa za 1:0.

Na kraju će se ispostaviti da je to i konačan rezultat, pa je Željezničar nakon Batona upisao i drugu pobjedu u pripremnom periodu za nastavak sezone.