PLBIH: Bivši igrači Cityja srušili bivši klub, Sloboda i Velež podijelili bodove

Nogomet 14. sep 202217:54 0 komentara
FK Igman Konjic

Fudbaleri Igmana upisali novu pobjedu u Premijer Ligi Bosne i Hercegovine, a nakon što su u prošlom kolu savladali Leotara sa 3:1, u okviru zaostale utakmice 3. kola PLBiH Konjičani su savladali favorizovani Tuzla City. Zanimljivo, dva od tri gola postigli su bivši igrači "Građana".

Nakon početnog ispitivanja snaga, i dosta dobrog i otvorenog fudbala, domaći su na MGM Farm Areni u Doboju kod Kaknja poveli preko Durakovića u 21. minuti iz slobodnog udarca.

Slavlje domaćih, međutim nije dugo trajalo. U 26. minuti meča poravnao je Pantelić sa oko 16 metara nakon asistencije Smajlagića.

“Građani” su u 39. minuti ostali sa igračem manje, a direktan crveni karton nakon neopreznog starta dobio je Mehidić.

To je ohrabrilo fudbalere Igmana da krenu hrabrije naprijed i pokušaju osvojiti sva tri boda. Njihova nastojanja urodila su plodom u 74. minuti kada je gol postigao Ramić, kojem se lopta odbila nakon udarca Vazde, koji je pogodio prečku.

I ponovo, slavlje domaćih je trajalo samo sedam minuta, Smajlagić je bio strijelac nakon asistencije petom koju mu je ponudio Mišić.

Međutim, samo tri minute nakon izjednačenja, tačnije u 84. minuti, Darko Bodul postavio je konačnih 3:2, nakon asistencije Jakupovića.

Igman je sada sedmi na tabeli i ima 12 bodova iz 10 utakmica, dok je Tuzla City privremeno prvi sa 16 bodova iz devet mečeva.

Inače, koliko je ova prva trećina Premijer Lige rezultatski bila zanimljiva govori podatak da lidera na tabeli, Tuzla City i pretposljednjeg Leotara dijeli tek pet bodova.