PLBiH: Igman namučio Sarajevo, remi Širokog i Zrinjskog u derbiju Hercegovine

Nogomet 30. okt 202218:52 0 komentara
FK SARAJEVO

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su pobjedu u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, a hercegovački derbi donio je remi Širokog i Zrinjskog.

Igman je prvi zaprijetio na stadionu Bilino Polje u Zenici, kada nakon poklona Daniela Avramovskog, prvi strijelac PL BiH Mirsad Ramić ne šutira najbolje i lopta odlazi sa šesnaesterca preko gola.

Samo dvije minute kasnije velika prilika za Sarajevo. Asmir Suljić odigrava sjajnu loptu za Dala Varešanovića, ali mladi napadač Bordo tima bio je neprecizan i šutira pored gola.

VEZANE VIJESTI:

Kapitulirala je odbrana Konjičana u 13. minuti, kada grešku odbrane gostiju koristi Hamza Čataković i pogađa glavom za 1:0 i postiže jubilarni 10 gol u dresu ekipa sa Koševa.

Nije gol mnogo poremetio goste, pa Ramić ponovo prijeti golu Sarajeva, ali Muhamed Šahinović odlično brani. Isplatila se ofanziva Igmanu tri minute prije odlaska na odmor. Anel Hebibović bivši fudbaler Sarajeva asistira Nerminu Alagiću, koji pogađa za 1:1.

Do kraja prvih 45 tražili su igrači Sarajeva i penal. Poslije šuta Suljića, domaći su smatrali da je lopta u ruku pogodila Azura Mahmića, ali glavni sudija Sabrija Topalović nije pokazao na bijelu tačku.

Ekipi koju sa klupe predvodi Emir Obuća trebalo je 19 minuta u drugom poluvremenu da ponovo dođe do prednosti. Ovaj put Čataković u ulozi asistenta, a strijelac za 2:1 bio je Adnan Džafić.

Pokušali su gosti izvršiti pritisak u završnici, ali nisu uspjeli postići drugi gol.

Konačnih 3:1 u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena postavio je Mustafić poslije asistencije Đokanovića.

Sarajevo je sada peto na tabeli sa 25 bodova, Igman je na desetom mjestu, jednu poziciju iznad zone ispadanja sa 16.

Tim sa Koševa će u narednom kolu biti domaćin Slobodi, a Igman će ugostiti Posušje.

Borac pobijedio Slobodu na novom travnjaku i Tuzlake ostavio na dnu tabele

Širokom pripao derbi Hercegovine protiv Zrinjskog

U drugom meču na Pecari gdje su igrali hercegovački derbi Široki i Zrinjski, prva prilike nije bilo do 45. minute. Nakon sjajnog centaršuta i akcije gostiju, Nemanja Bilbija šutira glavom sa nekoliko metara, ali stativa spašava Širokobriježane.

Plemići su bili bolji i imali posjed lopte i na otvaranju drugog dijela.

Ipak, Široki stiže do vodstva u finišu utakmice. Igrala se 67. minuta kada se poslije gužve u šesnaestercu Zrinjskog, najbolje snalazi Ilija Mašić i matira Antonija Soldu.

U nastavku pokušava Kpan za domaće, ali nema promjene rezultata. S druge strane uzvratio je Sučić, ali i nakon njegovog udarca aktuelni prvaci BiH nisu uspjeli doći do poravnanja. Minutu kasnije mogao je Zrinjski do izjednačenja, ali Bilbija kasni na dobar centaršut.

Radost domaćih navijača trajala je svega šest minuta, jer je nakon pritiska Zrinjskog Slobodan Jakovljević pogodio za 1:1.

Zrinjski je ostao prvi na tabeli i sada sastav Sergeja Jakirovića ima 33 boda, a Široki Brijeg je drugi sa 29.

Naredno kolo 5. novembra donosi veliki derbi Velež-Zrinjski, a Široki Brijeg igra još jednu domaću utakmica i dočekuje Slogu.