Plemići gaze sve pred sobom: Zrinjski drugi put ove sezone deklasirao Borac

Nogomet 06. nov 202121:31 > 21:32
FK Borac Banja Luka

Fudbaleri mostarskog Zrinjskog savladali su u derbi susretu 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu banjalučkog Borca rezultatom 4:1.

Plemići su tako nakon pobjede od 1:5 u prvom susretu, danas su smjestili 4 gola u mrežu aktuelnog branioca naslova prvaka Bosne i Hercegovine, fudbalera banjalučkog Borca.

Nakon nekoliko dobrih prilika za Borac i sjajnih intervencija Čondrića, Malekinušić je doveo Zrinjski u prednost u 13. minuti susreta prelijepim golom sa distance.

Nemanja Bilbija je u 25. sa bijele tačke i pet minuta kasnije povećao prednost Zrinjskog na 3-0 i postigao svoj 13. gol u ovogodišnjem šampionatu.

U 36. minuti u strijelce se upisao i Savić. Šutirao je mladi fudbaler Zrinjskog sa ruba kaznenog prostora, a lopta na putu do gola zakačila jednog od fudbalera Borca i prevarila Ćetkovića.

Sve što su Banjalučani uspjeli do kraja susreta jeste gol Milana Vušurovića iz 83. minute.

Nakon ove pobjede Zrinjski se dodatno učvrstio na liderskoj poziciji i sada ima 39 bodova, 8 više u odnosu na Tuzla City, ali i utakmicu više. Borac je 4. sa 23 boda.