Pobjeda Borca protiv Torshavna u prvom kolu kvalifikacija Konferencijske lige

Nogomet 07. jul 202219:52 > 08. jul 2022 00:29 0 komentara
FK Borac Banja Luka

FK Borac iz Banja Luke savladao je ekipu B36 Torshvan sa Farskih Ostrva rezultatom 2:0.

Banjalučani su od starta meča bila potpuno dominantnija ekipa u odnosu na goste iz Torshavna.

Prvu pravu priliku za Borac imao je Milan Spremno u 20. minuti, kada je šutirao sa ivice kaznenog prostora po sredini gola Mattiasa Lamhaugea. Samo dva minuta kasnije, prečku gola tima B36 pogađaju domaći. Prvo prečku pogađa Nedeljko Piščević, a odbijenu loptu Jovo Lukić nije uspio pospremiti loptu u mrežu, jer golman Lamhauge sjajno zaustavio pokušaj napadača Borca.

VEZANA VIJEST:

Igrala se 31. minuta kada je Benjamin Tatar je odlično prošao po lijevoj strani protivničkog igrača, centrirao, ali Jovo Lukić ne uspijeva zahvatiti loptu glavom na najbolji način i lopta odlazi preko gola ekipe B36 Torshavn.

Posjed lopte krajem prvog poluvremena bio je dominantno na strani Borac čak 87% u odnosu na 13% gostiju.

Igrala se 37. minuta kada je Spremo centrirao sa lijeve strane, Zakarić se borio za poziciju, a onda je lopta pala na glavu Tatara, koji sjajno reaguje i lobuje golmana gostiju Mattiasa Lamhaugea za vodstvo Borca. Bio je to prvi gol napadača Banjalučana u takmičarskim mečevima za crveno-plave.

Drugo poluvrijeme trećeplasirana ekipa Premijer lige BiH nastavila je tamo gdje je stala nakon prvog dijela.

Poslije skoro deset minuta igre u drugom dijelu, velika šansa za Borac. Spremo je izveo aut prema Melegu, ovaj centrirao, Goran Zakarić se našao u prilici, ali kapiten Borca nije dobro zahvatio loptu i ona odlazi preko gola.

Prva velika prilika za Torshavn dogodila se u 67. minutu. Agnarsson je odlično povukao loptu ka golu Borca, proslijedio je do Elija Nielsena, koji ne pogađa okvir gola Pavlovića iz teške pozicije između tri igrača Borca.

Sedam minuta kasnije nevjerovatan promašaj gostiju. Bjarki Nielsen promašio je veliku šansu poslije kornera svog tima, šutirao je pored gola sa sedam metara iz jako dobre pozicije.

Nenad Lalatović napravio je tri izmjena za pet minuta, a u igru između ostalih ušao je i Aleksandar Subić. Upravo je Subić upisao asistenciju četiri minuta kasnije, kada poslije njegovog fenomenalnog centaršuta još ljepše loptu glavom zahvata Nedeljko Piščević. Bio je to prvi gol za veznjaka Borca u dresu Banjalučana.

Revanš je na rasporedu za sedam dana u Torshvanu na stadionu Gundadalur od 19 sati.

Ukoliko bh. predstavnik prođe dalje, u drugom krugu kvalifikacija očekuje ih pobjednik duela Tre Fiori (Lukesmburg) – Fola (San Marino).