Pobjeda za lijepo oproštajno veče na Old Traffordu, ovacije Matiću i Mati

Nogomet 02. maj 202223:01 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Manchester Uniteda ubjedljivo su na Old Traffordu pobijedili ekipu Brentforda sa 3:0 u posljednjoj utakmici 35. kola Premier lige.

Ovo je ujedno bio poslkednji meč Crvenih đavola pred domaćim navijačima ove sezone, koju će svi oni kojima je ovaj veliki klub u srcu željeti što prije da zaborave.

Trenutno šesto mjesto na tabeli Premier lige preskroman je učinak za jedan od najvećih klubova ne samo u Engleskoj.

Istina, United teoretski još uvijek ima minimalne šanse za Top 4 i plasman u Ligu šampiona naredne sezone, ali tome se realno više ne nadaju ni najveći optimisti među navijačima ovog kluba.

Bez obzira na sve loše u sezoni, ovo veče je proteklo u dobroj igri Uniteda i slavljeničkoj atmosferi.

Poveo je domaći tim u devetom minutu pogotkom Bruna Fernandesa na asistenciju mladog Elange. Bio je to deseti premijerligaški gol Portugalca ove sezone. Prethodno je VAR potvrdio da nije bilo ofsajd pozicije.

Međutim, u pretposljednjem minutu prvog poluvremena te sreće nije bio drugi Portugalac u domaćem timu – Cristiano Ronaldo. Ovog puta VAR je pokazao da je slavni fudbaler bio u nedozvoljenoj poziciji kada ga je proigrao Juan Mata.

Ono što nije uspio u prvom, Ronaldo jeste u drugom poluvremenu. U 61. minutu izborio se za penal (srušio ga Henry) i sigurno izveo najstrožu kaznu za 18. premierligaški gol u sezoni. Da li posljednji na Old Traffordu?

Ovaj meč bio je posljednji na Teatru snova za brojne igrače Uniteda. Za neke se već sad zna da na kraju sezone sigurno napuštaju Manchester United. Među njima su srpski internacionalac Nemanja Matić, kao i Juan Mata. Španac je u to ime doživio da prvi put bude starter još od posljednjeg meča prošle sezone protiv Wolvesa.

Obojica su doživjeli ovacije kada su u finišu meča napuštali teren.

Vidjet ćemo da li će i Cristiano Ronaldo otići na kraju sezone, kao i još neki drugi igrači kad na ljeto dođe novi menadžer Erik ten Hag.

Tek, Manchester United je na kraju pobijedio ekipu Brentforda sa 3:0, a konačan rezultat postao je francuski defanzivac Rafael Varane. Bio je to njegov prvi premierligaški pogodak otkako je stigao u United iz Real Madrida.

U narednom kolu Crveni đavoli gostuju Brightonu, dok Brentfotd dočekuje ekipu Southamptona.