Pobjede Atalante i Fiore, hat-trick Pašalića, Vlahović 39/29

Nogomet 30. nov 202121:00 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Fudbaleri Atalante i Fiorentine zabilježili su pobjede u prvim utakmicama 15. kola Serie A. U dresu boginje iz Bergama istakao se Mario Pašalić, dok je u timu iz Firence kao po pravilu zablistao Dušan Vlahović.

Fiorenitna je poslije preokreta savladala kao domaćin ekipu Sampdorie sa 3:1. Svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu.

Gosti iz Genoe poveli su pogotkom Gabbiadinia u 15. minutu. Izjednačio je Callejon u 23, a potpun preokret donio je  Vlahović u 32. minutu.

Bio je to 29. gol srpskog fudbalera u 39. utakmici u Seriji A u 2021. godini čime je ušao u odabrano društvo zajedno sa legendama svjetskog fudbala Cristianom Ronaldom, Higuainom i Crespom.

Ujedno to je bio jubilarni 100. meč Dušana Vlahovića u dresu Fiorenitne.

Treći gol za Ljubičaste postigao je Sottil u 45. minutu.

Atalanta je u Bergamu bila još ubjedljivija protiv ekipe Venezije – 4:0. Hat-trick je ostvario hrvatski internacionalac Mario Pašalić. Golove je postigao u sedmom (na asistenciju Iličića), 12. i 67. minutu. Četvrti gol postigao je Nizozemac Kupomejners u 57. minutu.

Atalanta je nakon ove pobjede zajedno sa Interom na diobi trećeg i četvrtom mjesta. Oba tima imaju po 31 bod. Fiorentina je šesta sa 24.