Pogledajte gol bivšeg igrača Partizana kojim je Japan šokirao Njemačku (VIDEO)

Nogomet 23. nov 202218:31 0 komentara
REUTERS/Matthew Childs

Drugo veliko iznenađenje na Svjetskom prvenstvu dogodilo se ove srijede. Nakon što je u utorak Saudijska Arabija šokirala Argentinu, u prvom kolu grupe E Japan je preokretom svladao Njemačku s 2:1.

Nijemci su na poluvremenu vodili, ali Japanci su u nastavku demonstrirali svoj nesalomljivi duh i uzeli ne jedan nego sva tri boda.

Njemačka na koljenima: Japan slavio senzacionalnu pobjedu

Došli su do izjednačenja u 75. minuti, a osam minuta kasnije i do, kako se ispostavilo, pobjedničkog pogotka. Bio je slobodan udarac za Japance na njihovoj polovici, izveo ga je Ko Itakura i to kako – uputio je dugu loptu koja je letjela zrakom 40-50 metara prije nego li ju je prihvatio Takuma Asano. Napadač koji inače igra u njemačkoj Bundesligi za Bochum, u primanju je stekao prednost pred njemačkim defanzivcem Nicom Schlotterbeckom, približio se golu i iskosa s desne strane neodbranjivo pogodio.

Bio je to udarac u prvi ugao Manuela Neuera, ali ništa tu nije mogao učiniti kapiten njemačke reprezentacije, šut je bio suviše jak i precizan.

Pobjednički gol Japana pogledajte OVDJE.