Polufinale Liga kup: Velika prednost za Chelsea pred revanš sa Tottenhamom

Nogomet 05. jan 202222:47 > 22:59
Reuters/Andrew Couldridge

Chelsea je napravio veliki korak ka finalu Liga kupa Engleske savladavši na Stamford Bridgeu ekipu Tottenhama 2-0.

Plavce je u vodstvo doveo Kai Havertz već u petoj minuti utakmice nakon asistencije Marcosa Alonsa. Ben Davies pogodio je vlastitu mrežu u 34. minuti i tada je bilo jasno da se ekipa Antonia Contea teško može vratiti i napraviti čudo.

Dobru šansu do kraja poluvremena za treći gol Chelsea imao je Romelu Lukaku, ali njegov udarac glavom završio je pored gola.

Početak drugog poluvremena donosi prvu šansu za Spurse, ali udarac Harrya Kanea iz slobodnog udarca sjajno brani Kepa. Narednu izglednu priliku za tim Thomasa Tuchela imao je Timo Werner ali nije bio precizan šutiravši pored gola. GIovanni Lo Celso je imao još jednu priliku za goste, ali ponovo se istakao Kepa i nije bilo promjene rezultata.

Pobjednik meča Chelsea-Tottenham u finalu čeka pobjednika meča Arsenal-Liverpool.

Polufinalni duel Liga kupa između Liverpoola i Arsenala je odložen, zvanično je saopšteno u srijedu.

Klub sa Anfielda je dan ranije podnio zahtjev da meč bude odložen, zbog velikog broja igrača i osoblja tima koji su zaraženi korona virusom.

Liverpool, nakon novog kruga testiranja u srijedu, nije imao dovoljan broj igrača za odigravanje meča.

Duel je pomjeren za 13. januara, sa početkom u 20 sati i 45 minuta. Drugi meč igrat će se na Emiratima sedam dana kasnije.