Portugal iskoristio kiks Španije – odluka u Bragi

Nogomet 24. sep 202222:46 0 komentara
REUTERS/David W Cerny

Reprezentacija Portugala u petom kolu grupe 2 divizije A Lige nacija u gostima je pobijedila selekciju Češke 4:0 i zahvaljujući porazu Španije od Švajcarske 2:1 napravila veliki korak ka plasmanu na završni turnir.

Portugalci su kolo prije kraja lideri grupe sa 10 bodova, dva manje ima Španija, a ova dva tima će 27. septembra u Bragi u direktnom duelu odlučiti koja ekipa će ostati u borbi za trofej.

VEZANA VIJEST

Gosti su poveli u Pragu u 33. minutu pogotkom Dioga Dalota, a u drugom minutu sudijske nadoknade njegov klupski kolega iz Manchester Uniteda duplirao je vodstvo Portugala.

Češka je imala priliku da na odmor ode sa golom zaostatka, ali Patrik Schick u 45+6 minutu nije realizovao najstrožu kaznu.

Rapoloženi Dalot je u 52. minutu po treći put matirao Tomaša Vaclika, Bruno Fernandes je ovoga puta bio asistent, a konačan rezultat u finišu je postavio rezervista Diogo Jota.