Portugal na prepunoj Puskas Areni savladao Mađarsku

Nogomet 15. jun 202119:52 > 19:57 0 komentara
REUTERS/Laszlo Balogh

Fudbaleri Mađarske i Portugala na prepunoj Puskas Areni odigrali su prvi susret Grupe F na Evropskom prvenstvu. Na kraju su branioci naslova slavili uvjerljivim rezultatom 3-0.

Prvu priliku na susretu imao je Portugal u 4. minutu. Diogo Jota se sjajno oslobodio protivnika šutirao je sa ruba kaznenog prostora, ali je njegov udarac odbranio golman Peter Gulacsi.

Mađari su zaprijetili prvi put u 37. minuti susreta. Adam Szalai je šutirao glavom nakon prekida koji je izveo Roland Sallai, ali je njegov udarac lako zaustavio Rui Patricio.

Još jednu dobru priliku u prvom poluvremenu za Portugal imao je napadač Liverpoola Diogo Jota. Primio je loptu na desetak metara od gola, lijepo se okrenuo šutirao, ali je njegov udarac sjajno zaustavio Gulacsi.

Najbolju šansu za Portugal u prvom poluvremenu propustio je Cristiano Ronaldo koji je sa nekih 5 metara šutirao preko gola.

Mađarska je u prvom poluvremenu sjajno stajala na terenu, uz disciplinovanu igru i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Prvi su u drugom poluvremenu zaprijetili reprezentativci Mađarske. Adam Szalai se odvažio sa 25 metara i šutirao, ali je njegov udarac lako zaustavio Rui Patricio.

Sjajno je pokušao Bruno Fernandes u 68. minutu susreta. Šutirao je sa 20 metara, ali je njegov udarac sjajno odbranio Gulacsi.

Schon je u 80’ minutu pogodio gol Portugala za erupciju prepune Puskas Arene, ali je njegov pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Raphael Gurreiro postigao je pogodak za Portugal u 84. minutu susreta. Rafa Silva je centrirao sa desne strane, lopta je stigla do Guerreira koji je šutirao, lopta pogađa Orbana i završava iza leđa Gulacsija.

Ronaldo je u 87. minuti postigao prvi pogodak sa bijele tačke, a konačan rezultat postavio je u drugom minutu nadoknade susreta. Sjajno je kombinovao sa Rafom Silvom i pogodio za uvjerljivu pobjedu Portugala.

Portugal će u narednom kolu igrati protiv Njemačke u Minhenu, dok će Mađarska na Puskas Areni ugostiti Francusku. Oba susreta na rasporedu su 19. juna.