Portugal spriječio iznenađenje Gane, Ronaldo se upisao u historiju!

Nogomet 24. nov 202218:58 0 komentara
REUTERS/Marko Djurica

Fudbaleri Portugala i Gane odigrali su drugi meč u okviru grupe H, a na kraju su Portugalci slavili rezultatom 3:2.

Nije se mnogo toga moglo vidjeti u prvom dijelu, tek poništen gol Ronalda nakon asistencije VAR-a, te jedan veliki promašaj za Portugalca.

Dosta blijedo bilo je i drugo poluvrijeme i to sve do 65. minute susreta.

Tada je Salisu po mišljenju sudije Elfatha srušio Cristiana Ronalda i pokazao na bijelu tačku.

Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Cristiano Ronaldo koji se tako upisao i u historiju.

Ipak, u 73. minuti hladan tuš za Portugalce. Kudus bježi odbrani Portugala i ubacuje loptu za Ayewa koji pogađa za 1:1.

Međutim, da se na Mundijalu ne bi desilo još jedno iznenađenje potrudili su se Joao Felix i Rafael Leao.

Najprije je u 78. minuti Bruno Fernandes sjajnom loptom progirao Joao Felixa koji rutinski matira golmana Gane. Da bi dvije minute kasnije Bruno upisao novu asistenciju, a ovoga puta siguran egzekutor bio fudbaler Milana.

Gana je do kraja susreta uspjela ublažiti poraz, a strijelac je u 89. minuti bio fudbaler Crvene zvezde Bukari.

REUTERS/Carl Recine
REUTERS/Jennifer Lorenzini
REUTERS/Hannah Mckay
REUTERS/Albert Gea
REUTERS/Fabrizio Bensch

Nakon prvog kola Porutgal je lider na tabeli sa 3 osvojena boda, Urugvaj i Južna Koreja imaju po 1, dok je Gana posljednja bez bodova.