Posljednje kolo: Stuttgart opstao u ligi poslije gola u 92. minutu (VIDEO)

Nogomet 14. maj 202218:27 > 18:29 0 komentara
REUTERS/Heiko Becker

Nevjerovatan rasplet u borbi za opstanak, Hertha će morati u doigravanje, Stuttgart se spasio golom u 92. minutu protiv Kolna.

Leipzig se kockao, ali je na kraju osigurao četvrto mjesto i plasman u Ligu prvaka. Pored njih, Njemačku će u eliti naredne sezone predstavljati šampion Bayern, kao i Dortmund i Leverkusen.

Leipzig je odigrao neriješeno na gostovanju Arminiji u Bilefeldu – 1:1, a do boda koji im je garantovao plasman u LP došli su tek u trećem minutu nadoknade kad je pogodio Orban. Prethodno je domaće u vodstvo doveo Serra u 70. minutu. Da je Leipzig poražen, šansi bi imao Freiburg, koji je u toj varijanti pobjedom mogao da ih pretekne na četvrtom mjestu.

Na kraju, Freiburg je Bundesligu završio kao šestoplasirani, s obzirom da je poražen od Bayera u Leverkusenu sa 2:1. Alario je doveo domaće u vodstvo u 54. minutu, izjednačio je Haberer u 88, a pobjedu timu iz Leverkusena doneo je Palacios u sedmom minutu nadoknade.

Pored Freiburga u Ligi Evrope igraće i Union Berlin, koji je slavio trijumf protiv Bochuma – 3:2. Domaći su brzo stekli dva gola viška, golovima Promela u 5. i Avoniyija iz penala u 25. minutu. Zoller i Lowen su donijeli izjednačenje gostima, ali su Berlinci slavili pogotkom Avoniya, ovoga puta iz igre u 89. minutu.

Drame je bilo u donjem domu, na kraju Hertha će u baraž, a Stuttgart je stigao do direktnog opstanka u Bundesligi. I to golom u 92. minutu, u duelu protiv Kolna– 2:1. Prethodno je Kalajdžić promašio jedanaesterac, ali se odmah iskupio, odbitak je poslao u mrežu Jarčeva u 12. minutu. Modeste je donio izjendačenje Kolnu, a taj rezultat bio je aktuelan sve dok erupciju oduševljenja nije izazao pogodak Endo u nadoknadi.

Stuttgartu je bio potreban i poraz Herthe u Dortmundu. Na kraju se to i dogodilo, iako su Berlinci pogotkom Belfodila od 18. minuta vodili. Golom iz jedanaesterca u 68. minutu Haaland se oprostio od navijača Dortmunda, a preokret Milionerima doneo je Moukoko u 84. minutu.