Potop Gladbacha, gubili 4:0 poslije 37 minuta

Nogomet 01. okt 202220:49 0 komentara
Sascha Schuermann / AFP

Mnogi su očekivali više neizvjesnosti u utakmici osmog kola njemačke Bundeslige koja se igrala u subotu na bremenskom "Weserstadionu“, ali je sve bilo gotovo praktično poslije 13 minuta. Domaćin Werder je pobijedio Borussiju iz Menhengladbaha rezultatom 5:1 (4:0) i došao do osmog mjesta tabele.

Werderu je ovo bio treći trijumf u sezoni i sada imaju 12 bodova, baš kao i tim iz Menhengladbaha.

Borussija će idućeg vikenda dočekati Keln, a Werder u narednoj rundi gostuje Hoffenheimu.

Poveo je domaćin u petoj minuti preko Fullkruga, a tri minute kasnije Ducksch je povisio na 2:0.

Furioznih 13 minuta kompletirao je Fullkrug drugim golom, da bi u 37. Bensebaini pogodio vlastitu mrežu.

Thuram je u drugom dijelu uspio samo da ublaži poraz svoje ekipe, da bi Mitchell Weiser postigao peti pogodak za domaćina.