Zrinjski u derbiju kola srušio Željezničar na Grbavici

Nogomet 22. apr 202217:10 > 20:08 0 komentara

Fudbaleri Zrinjskog savladali su u uvodnom susretu 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Željezničara sa 2:1.

Sjajan meč mogli smo gledati na Grbavici, a Zrinjski je do prednosti stigao već u drugoj minuti. Savić je proigrao Jankovića koji je iskoristio uspavanost odbrane Željezničara i rutinski pogodio mrežu Josipa Bendera.

U prvom dijelu viđeno je nekoliko izglednih prilika sa obje strane i ostaje pitanje kako je poluvrijeme završeno sa samo jednim pogotkom.

Drugio dio nastavljen je u istom ritmu, a Zrinjski je nastavio sa napadima. Drugi gol na susretu postigao je nestvarni Nemanja Bilbija u 64’ minuti. Nakon duge akcije Zrinjskog i sjajne lopte Almira Bekića, Bilbija bježi odbrani Željezničara i rutinski pogađa mrežu Bendera. Bio je to 28. gol Bilbije u Premijer ligi ove sezone.

Ipak, Željezničar je do kraja susreta uspio smanjiti prednost Zrinjskog i to preko Sedada Subašića iz 75. minute. Nastojala je ekipa Edisa Mulalića poravnanti rezultat, ali se to nije desilo pa je Zrinjski upisao novu pobjedu.

Zrinjski nakon ove pobjede ima 70 bodova, a titulu prvaka osigurao je još u prošlom kolu. Željezničar je 5. sa 37 bodova.