Prekinut meč Nice i Marseillea, sukob Payeta i navijača (VIDEO)

Nogomet 23. aug 202108:40 > 09:28 0 komentara
REUTERS/Eric Gaillard

Posljednji susret nedjeljnog programa trećeg kola francuske Ligue 1 donio je na "Allanz Rivieri“ duel Nice i Olimpique Marseillea, a meč je prekinut u drugom poluvremenu pri vodstvu domaćih 1:0 zbog ulaska navijača na teren.

Neki od igrača su bili meta huligana, a obezbjeđenje nije uspjelo da spriječi i kontakt navijača sa fudbalerima u nekim trenucima. Meč je nakon duge pauze trebalo da bude nastavljen, ali pošto na terenu nije bilo fudbalera Marseillea, sudija je prekinuo duel i očekuje se da će on biti registrovan službenim rezultatom 3:0 za Nicu.

Čitav incident je počeo kada su navijači Nice gađali flašom Dimitria Payeta dok je izvodio korner, a on im je uzvratio i bacio flašu u njihovom smijeru. Tada je došlo do incidenata, koji se dugo nisu smirivali. Igrači su potom otišli u svlačionice dok su organi reda pokušavali da uspostave kontrolu.

U čitavom metežu učestvovao je i Jorge Sampaoli – Argentinac je bio na ivici fizičkog obračuna sa defanzivcem Nice Jean Claireom Todiboom.

U tom trenutku Nica je vodila rezultatom 1:0, a pogodak je u 49. minutu postigao Danac Kasper Dolberg.

Neki od igrača Olimpiquea su i povrijeđeni u incidentima.

Na kraju je donijeta odluka da se meč nastavi, a fudbaleri Marseillea nisu željeli da se vraćaju sa teren. Igrači Nice bili su na igralištu, pa je sudija morao da prekine duel. Budući da fudbaleri gostiju nisu bili na terenu u vrijeme u koje je od njih to zatražio organizator, očekuje se da će duel biti registrovan službenim rezultatom 3:0 za domaćina.