Preokret Chelseaja, nestvaran poraz Nottingham Foresta

Nogomet 03. sep 202218:21 0 komentara
Action Images via Reuters/Matthew Childs

Do pobjeda na domaćem terenu stigli Wolverhampton i Brentford, Newcastleu samo bod protiv Palacea, nevjerovatan preokret Bournemoutha u Nottinghamu.

Ipak, nisu ostali su na tom učinku, već su pogodili na “Stamford bridgeu”, ispostavilo se nedovoljno ni za bod, s obzirom da je Chelsea slavio posle preokreta – 2:1. U prvom poluvremenu niti jedan od timova nije šutnuo u okvir gola, što najbolje govori o tome kakav meč je igran u Londonu u prvih 45 minuta.

Sve to je išlo na ruku West Hamu, koji je realno bio autsajder u ovom susretu. Čekali su gosti šansu i sačekali je u 62. minutu. Poslije očajne intervencije Mendyja, Declan Rice je ubacio loptu, a sa pola metra Antonio je pogodio mrežu.

REUTERS/Chris Radburn

Naravno, Plavci su tada napali, ali su do gola došli posle lošije intervencije Fabijanskog i majstorije Chilwella. Ovaj momak je posle samo četiri minuta na terenu pogodio, gotovo iz “mrtvog” ugla proturio je loptu kroz noge golmanu čekićara.

A potom trenutak odluke u 88. minutu. Najprije je Cornet promašio zicer za West Ham, uslijedila je kontra Chelseaja, u kojoj je Chilwell bio asistent, a Havertz se sjajno snašao za erupciju oduševljenja domaćih navijača. Minut kasnije, zbog prekršaja na Mendyju, poništen je pogodak Corneta, Plavci su imali mnogo sreće.

Action Images via Reuters/Matthew

Tottenham mnogi ponovo ne ubrajaju u favorite za titulu, ali nema sumnje da će Pijevci biti u vrhu Premier lige. Ekipa Antonia Contea je ostvarila pobjedu protiv Fulhama – 2:1.

Hoiberg je u 40. minutu pokrenuo akciju, odigrao je dupli pas sa Richarlisonom, i potom lako pogodio mrežu Fulhama. Najbolju priliku za izjednačenje propustio je Aleksandar Mitrović, koji je u 54. minutu sjajno šutirao sa 17 metara, ali je Lloris krajnjim naporom izbio loptu u korner.

REUTERS/David Klein

U 74. minutu, kad je sudija mogao najprije da svira jedanaesterac za Pijevce, pustio je akciju, a potom je Sassegnon asistirao Kaneu, koji je lako ubacio loptu u nebranjeni dio mreže. Do kraja susreta, prelijep pogodak Aleksandra Mitrovića, reprezentativac Srbije je prelijepo pogodio iskosa sa lijeve strane.

Action Images via Reuters/Paul Childs

Nottingham Forest je doveo 20-tak pojačanja u nedavno završenom prelaznom roku, a to je dalo nadu domaćim navijačima da će nekadašnji prvak Evrope igrati bolje u nastavku sezone.

I činilo se da će tako biti, Šumari su imali dva gola prednosti protiv Bournemoutha, ali su na kraju poraženi – 2:3! U 33. minutu Gibbs-White je prefektno izveo korner, a Koyuate je glavom zakucao loptu u mrežu rivala.

REUTERS/Ed Sykes

U drugom minutu nadoknade jedanaesterac za domaće iskoristio je Johnson, koji je bio precizan sa bijele tačke. Ali, Bournemouth je pokrenuo eurogol iz 52. minuta, Billing je šutirao i pogodio sa 25 metara, Henderson bio nemoćan.

Deset minuta kasnije izjednačenje, još jedan fantastičan gol postigao je Bournemouth, ovoga puta Solanke je leđima okrenut golu sjajno zahvatio loptu i poslao je u rašlje Nottinghamovog gola. Dalo je to krila gostima, koji su u 87. minutu pogotkom Antonyja na asistenciju Solankea kompletirali preokret.

Action Images via Reuters/Ed Sykes

Brentford je savladao Leeds – 5:2, u centru pažnje bio je trostruki strijelac Ivan Toney. Ovaj momak je najprije realizovao jedanaesterac u 30. minutu, potom je pogodio iz slobodnog udarca u 43. minutu.

Sinisstera je Leedsu vratio nadu u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, ali je potom Toney još jednom pogodio. Bio je ovo njegov najljepši gol na meču, poslije grube greške odbrane gostiju, zatim i očajne intervencije golmana Mesilliera, loptaje došla do Toneyja, koji je sa 20 metara elegantno ubacio u mrežu rivala.

REUTERS/Hannah Mckay

Do kraja meča, Leeds je vratio neizvjesnost lijepim golom Roce u 78. minutu, ali je to bilo sve od gostiju. Samo dva minuta kasnije Mbeumeo je vratio dva gola viška Brentfordu. Do kraja, pogodio je i Wisse, u 90+2. minutu.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u Wolverhamptonu, na “Molineuxu” je presudio jedan pogodak, onaj Podencea iz iz 45+1. minuta. Bila je to akcija domaćih koja je krenula duboko iz njihovog polja, sa 20-tak metara, za trijumf nad Southamptonu – 1:0.

Newcastle i Crystal Palace odigrali su za sada jedini meč šestog kola Premier lige u kojem su mreže ostale mirne – 0:0. Doduše, Svrake su pogodile jednom, ali je zbog prekršaja nad golmanom autogol Mitchella poništen.