Preokret u Rimu: Penali “pogurali“ Romu u osminu finala

Nogomet 03. nov 202223:04 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Rome plasirali su se u osminu finala Lige Evrope pošto su na Olimpijskom stadionu u Rimu poslijee preokreta pobijedili Ludogorets 3:1.

Ekipa Josea Mourinha je na poluvremenu imala gol zaostatka, ali je u nastavku preokrenula iz dva penala i potom upisala trijumf u meču koji je morala da dobije.

Gosti iz Razgrada su poveli u 42. minutu pogotkom Rika, Lorenzo Pellegrini je u 56. i 65. sa bijele tačke donio veliku radost navijačima rimske Vučice. Konačan rezultat i finišu postavio je Nicolo Zaniolo. Ludogorets je meč završio sa desetoricom zbog isključenja Verdona u 90. minutu.

Betis je golovima Ruibala u prvom poluvremenu i Fekira u 90+3. minutu u Sevilli savladao HJS 3:0 i sa učinkom pet pobjeda i remijem potvrdio dominaciju u grupi C.

Betis je prvi sa 16 bodova, Roma je prošla u nokaut fazu sa 10, Ludogorets je ostao na sedam, dok su Finci posljednji sa bodom.