Preokret Veleža za pobjedu protiv Leotara

Nogomet 27. nov 202115:00 0 komentara
Facebook/Fk Velež Mostar

Fudbaleri Veleža savladali su Leotar u Trebinju poslije preokreta u prvoj utakmici 18. kola Premijer Liga Bosne i Hercegovine.

Utakmica na stadionu Police nije dobro počela za ekipu Feđe Dudića, jer su domaći poveli u 18. minuti preko veznjaka Dejana Maksimovića koji je pogodio mrežu Slaviše Bogdanovića sa bijele tačke. Situacije koja je predhodila jedanaesteru bilo je povlačenje jednog od igrača Veleža protivničkog fudbalera nakon čega je sudija Admir Šehović pokazao na 11 metara.

Ipak slavlje izabranika Branislava Krunića nije dugo trajalo. Samo dvije minute kasnije Rođeni dolaze do izjednačenja nakon autogola Marka Perišića. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice Dženan Zajmović Veležu donosi potpuni prokret u 69. minuti, da bi konačan rezultat 3-1 za Mostarce postavio Brandao u 89. minuti, samo pet minuta nakon što je ušao u igru zamijenivši Demira Pecu.

Velež je tako prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede u Premijer Ligi i trenutno se nalazi na osmoj poziciji sa 18 bodova. Leotaru je ovo četvrti uzastopni poraz i Trebinjci su na devetom mjestu sa 16 bodova. Naredno kolo Velež ide na gostovanje ekipi Sarajeva i Leotar će u goste Zrinjskom u Mostar.