Preokreti Tottenhama i Leedsa, eurogolovi Newcastlea

Nogomet 06. aug 202218:07 0 komentara
Action Images via Reuters/Matthew Childs

Bournemouth iznenadio Aston Villu, domaći odigrali sjajno i osvojili sva tri boda protiv favorizovanog rivala.

Tottenham je slavio na otvaranju sezone, i to prilično ubjedljivo, protiv Southamptona u Londonu – 4:1. I pored činjenice da su gosti poveli, još u 12. minutu, pogotkom Ward-Prowsea.

Ipak, već do kraja prvog poluvremena Pijetlovi su preokrenuli. Kuluševski je u 21. minutu odlično uposlio Sessegnona, koji je prelijepim udarcem glavom matirao golmana Bazunua. Deset minuta kasnije posle odličnog dodavanja Sona pogodio je i Dier.

U drugom poluvremenu apsolutna dominacija Tottenhama, ali pomogli su im i igrači Souuthamptona očajnim reakcijama. Najlošija je viđena u 60. minutu, kad je poslije ubacivanja Emersona u peterac Salisu očajno reagovao i ubacio loptu u sopstvenu mrežu.

Samo tri minuta kasnije još jedan odličan prodor Emersona, koji je uputio povratni pas ka Kuluševskom, a Šveđanin je snažno šutirao i pogodio za veliku prednost svog tima.

Newcastle se na punom “St. James parku” dugo mučio protiv povratnika u društvo najboljih Nottinggam Forresta, a Šumarima je presudio Schaar, koji je postigao eurogol u 58. minutu, sa 20-tak metara, te Callum Willson golom iz 78. minute kada je pogodio nakon dodavanja Joelintona.

REUTERS/Russell Cheyne

U duelu Bournemoutha i Aston Ville, gol je postignut već u trećem minutu, Kolumbijac Jefferson Lerma je savladao Martineza. Čuvali su domaći prednost, a potom su prelijepim pogotkom glavom Moorea, posle asistencije Kellyja u 81. minutu i definitivno obezbijedili trijumf – 2:0.

REUTERS/David Klein

Vrlo zanimljivo bilo je u meču Leedsa i Wolverhamptona, na kraju je slavio domaćin poslije preokreta – 2:1. Poveli su gosti golom Podencea u šestom minutu, izjednačio je Rodrygo u 24. Do kraja susreta oba tima su pokušavala da upišu startnu pobjedu, a to je uspjelo Leedsu, posle akcije iz 74. minuta, kad je Bamford izbjegao ofsajd zamku, asistirao Aaronsonu, a mladi Amerikanac koji je došao iz Salzburga, postigao je prvijenac.