Prevljak donio veliku pobjedu BiH protiv Rumunije

Nogomet 07. jun 202222:58 > 23:00 0 komentara
N1 / F.Z.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u drugom kolu grupe B UEFA Lige nacija selekciju Rumunije rezultatom 1:0.

Naš tim je dosta agresivno krenuo u prvih 15 minuta susreta, baš kao i protiv Finske, ali izabranici Ivayla Peteva nisu uspjeli iskoristiti terensku nadmoć.

Nakon toga naš tim je imao mnogo sreće. Nestvarne dvije prilike propustio je George Puscas. Posebno je upečatljiva bila ona kada je iskoristio grešku odbrane Bosne i Hercegovine, prošao i Ibrahima Šehića, ali je Anel Ahmedhodžić izbacio njegov udarac sa gol linije.

Burca je u prvom dijelu nakon jednog centaršuta pogodio i prečku, dok je jedini udarac u okvir gola za naš tim uputio Edin Džeko.

U drugom dijelu dosta mirnije, sve do 67. minute. Večeras jedan od najboljih pojedinaca u našoj ekipi Haris Duljević prošao je po lijevoj strani, centrirao do Nite koji izbija loptu pravo na nogu Smaila Prevljaka koji naš tim dovodi u prednost.