Prežaljeni Furth košta Union Berlin Lige prvaka (VIDEO)

Nogomet 29. apr 202222:53 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

U prvom meču 32. kola Bundeslige Union Berlin i Greuther Furth odigrali su bez pobjednika 1:1.

Union Berlin se našao u nevjerovatnoj situaciji tri kola prije kraja, da bude konkurent za mjesto koje vodi u Ligu šampiona. Gotovo cijela sezona je stala u preostale tri utakmice. Ali već u prvoj je propisno razočarao svoje navijače i odigrao samo neriješeno na svom terenu protiv već prežaljenog Greuther Furtha.

A već u 17. minutu najavljeno je iznenađenje. Raschl je pogodio prečku za goste. A onda je došlo vodstvo fenjeraša. U 33. minutu mrežu Berlinaca zatresao je Branimir Hrgota i najavio veliko iznenađenje.

U utakmici u kojoj nije bilo previše šansi mučio se Union Berlin. Ali je uspio da dođe do gola. I to poslije velike greške gostiju. Tačnije Virgevera, koji je poklonio loptu u noge Michelu, a njemu nije bilo teško da u 72. minutu postigne gol i donese poravnanje.

Ipak više od toga Union Berlin nije uspeo i sada ima tri boda manje od RB Leipziga koji drži četvrto mjesto, uz utakmicu manje dva kola prije kraja.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad.