Prišao šokiranom Messiju s leđa, udario ga i izderao mu se u lice (VIDEO)

Nogomet 22. nov 202216:40 2 komentara
REUTERS/Dylan Martinez

Nogometaši Saudijske Arabije šokirali su Argentinu 2:1 na Svjetskom prvenstvu, a nitko nije bio više šokiran od najveće zvijezde Gaučosa, Lionela Messija, koji je uz historijsku porciju na terenu, dobio porciju koja će ući u historiju od braniča zelenih Alija Al-Bulayhija.

Messi je zabio uvodni gol bijelo-plavih, ali poslije dominacije u uvodnih 45 minuta, jedan od najboljih svih vremena i njegova vesela družina potpuno su stali. Saudijci su s dva gola okrenuli rezultat i neočekivano uzeli prva tri boda na Mundijalu.

Malo ko je vjerovao u takav ishod uoči utakmice, a pogotovo na poluvremenu, no branič Al Hilala i saudijske reprezentacije znao je što mogu njegovi. Poslije izjednačujućeg gola Saleha Alshehrija u 48. minuti prišao je s leđa šokiranom Messiju koji je promatrao situaciju pred svojim golom s druge strane terena i opalio ga po leđima te mu očitao ozbiljnu bukvicu.

Nećeš pobijediti, nećeš pobijediti!

“Rekao sam mu ‘nećeš pobijediti, nećeš pobijediti!“, otkrio je poslije utakmice svojim sunarodnjacima sad već legendarni branič koji je zbog ovog poteza pobrao ogromne simpatije u domovini.

Inače, majstor ima 33 godine, vrijedi oko 300 hiljada eura i igra u lokalnom Al-Hilalu, a upravo je očitao bukvicu jednom od najvećih svih vremena, opalio ga, izderao mu se u lice i imao pravo.

Messi koji je najprije ostao šokiran potezom Al-Bulayhija samo se nasmijao na njegov potez, no priznao je poslije susreta kako nema opravdanja za ovaj šokantan poraz svoje momčadi.