Prvijenac Casemira za bod Untieda na Old Traffordu

Nogomet 22. okt 202220:31 0 komentara
Action Images via Reuters/Matthew Childs

U derbiju 11. kola Premier lige Chelsea i Manchester United na Stamford Bridgeu odigrali su neriješeno 1:1.

Nakon remija u gostima protiv Brentforda Chelsea je bio na pragu da dobije izuzetno važnu bitku. Bitku za četvrto mjesto i time poveća razliku u odnosu na najbližeg pratioca. Što je možda i podjednako važno ekipa Grahama Pottera imala je priliku da nastavi seriju utakmica bez primljenog gola, koja je do derbija iznosila pet vezanih mečeva.

U prvih pola sata dominirao je Manchester United. Praktično je sabio Plavce u šesnaesterac. Ali onda je Graham Potter napravio potez koji mu je obezbjedio kontrolu utakmice u daljem toku. Zamijenio je u 35. minutu Cucurellu Kovačićem i umnogome neutralisao Crvene đavole.

Od toga trenutka vodila se rovovska borba, koja je epilog dobila u samom finišu utakmice. U 85. minutu Scott McTomminay je napravio glupost, pošto je sa obje ruke uhvatio Armanda Broju pri izvođenju kornera i oborio ga na zemlju. Dosuđen je penal, koji je rutinski realizovao Jorginho.

Međutim, to nije bilo sve. Krenuli su gosti na sve ili ništa. U četvrtom minutu nadoknade centaršut Lukea Shawa, nebeski skok Casemira i na nevjerovatan način je savladao Kepu za 1:1. Na kraju Crveni đavoli bez Ronalda uspjevaju da odnesu četiri boda u dva meča protiv londonskih rivala, tako da može da se kaže da je ovo odlična sedmica za Ten Haga i kompaniju.