Prvijenac Messija u Ligue 1, PSG bolji od Nantesa sa igračem manje (VIDEO)

Nogomet 20. nov 202119:28 0 komentara
REUTERS/Benoit Tessier

Fudbaleri Paris Saint Germaina sa 3:1 su savladali Nantes na svom terenu u 14. kolu. Meč su obilježili isključenje Keylora Navasa i prvi pogodak Lionela Messija u Ligue 1.

Odlično je meč počeo za domaće. Već u drugom minutu je Kylian Mbape postigao gol. Bio je to njegov sedmi pogodak u Ligue 1 ove sezone.

Velike šanse da promjene rezultat do kraja poluvremena imali su Lionel Messi i Neymar, ali ih nisu koristili.

Situacija se zakomplikovala za PSG u 65. minutu, kada je crveni karton dobio Keylor Navas. Istrčao je iskusni golman izvan kaznenog prostora i nepromišljeno pokušao da zaustavi Ludocika Blasa. Neymar je potom izašao iz igre, kako bi ušao rezervni golman Sergio Rico.

Gosti su nastojali da iskoriste priliku, napadali su, pa su u 77. minutu došli do izjednačenja. Strelac je bio Rondal Kolo Muani.

Ipak, sreća nije bila uz Nantes u nastavku. U 82. minutu je Denis Appiah skrenuo loptu u svoj gol i PSG je ponovo bio u prednosti.

Konačni rezultat postavio je Lionel Messi u 87. minutu. Argentinac je postigao prvi pogodak u Ligue 1. I to nakon asistencije Mbappea.

Majstoriju Argentinca možete pogledati OVDJE.

PSG je ostvario treću uzastopnu pobjedu i sa 37 bodova je prvi na tabeli. Nantes je na 11. mjestu sa 18 bodova.