PSG slavio protiv Marseillea, VAR soba u centru pažnje

Nogomet 17. apr 202223:36 0 komentara
REUTERS/Sarah Meyssonnier

U posljednjem meču 32. kolu šampionata Francuske u fudbalu, a ujedno i velikom derbiju, PSG je na svom terenu, nakon velike borbe, pobijedio Marseille sa 2:1.

Na asistenciju Marca VerrattijaNeymar je u 12. minutu nastavio golgetersku seriju, pa je na semaforu pisalo 1:0 za PSG. Do kraja prvog poluvremena, Marsej je krenuo znatno agresivnije ka golu rivala, a izjednačenje je doneo hrvatski internacionalac Duje Car u 31. minutu.

Kada je djelovalo da će se prvo poluvrijeme završiti rezultatom 1:1, uslijedila je ofanziva momaka iz Pariza. Gol Messija je poništen zbog nedozvoljene pozicije, ali je nedugo zatim, Kylian Mbappe mirno pogodio sa ijbele tačke za 2:1.

U nastavku meča, vodila se velika borba. Obje ekipe su nastojale da ostvare cilj. Paris Saint Germain da zaštiti svoj gol i riješi pitanje pobjednika, a Marseille da stigne do izjednačenja i preokreta.

PSG je uspio ponovo da zatrese mrežu, Messi je bio asistent, a Mbappe strijelac, ali je iz VAR sobe stigla odluka da je Mbappe bio u nedozvoljenoj poziciji, pa je slavlje Parižana utihnulo.

Ista scena je viđena na drugoj strani u 85. minutu. Mrežu je zatresao Villiam Saliba, ali je VAR soba poništila i ovaj gol.

Na kraju, pet golova, a konačan rezultat – 2:1 za PSG. Reprezentativac Bosne i Hercegovina Sead Kolašinac cijeli susret za Marseille je odgledao sa klupe za rezervne fudbalere.